PLO-Kommunalt (lægelaug) i Region Hovedstaden

Link til grafisk oversigt over PLO-Kommunalt i Region Hovedstaden

NB! E-mailadresserne kun er til brug for medlemmer og interne samarbejdspartnere. 
Nyheder fra eksterne parter af betydning for almen praksis kan søges formidlet via Praksisnyt (kontakt praksisnyt(at)regionh.dk). 

Kommune Lægelaugets navn (PLO-K) Formand E-mailadresse
Albertslund PLO-Albertslund Trine Sundberg Mikkelsen tmik00(at)gmail.com
Allerød PLO-Allerød Christian Heilmann christian(at)heilmann.nu
Ballerup PLO-Ballerup Tine Reves Carlsen revescarlsen(at)mail.dk
Bornholm Lægelaug for Bornholm (PLOB) Rikke Hjorth Westh rikkejohn(at)hotmail.com
Brøndby PLO-Brøndby Christian Wegener Jørgensen Christianwjorgensen(at)yahoo.com
Dragør PLO-Dragør-Tårnby Annette Kristjansen kristjansen(at)dadlnet.dk
Egedal PLO-Egedal Allan Andersson aa(at)dadlnet.dk
Fredensborg PLO-Fredensborg Peder Reistad reistad(at)dadlnet.dk
Frederiksberg PLO-Frederiksberg Runa Brinkmann runa(at)dadlnet.dk
Frederikssund PLO-Frederikssund Line Løkkegaard l.loekkegaard(at)dadlnet.dk
Furesø PLO-Furesø Torben Sørensen torben(at)vandvej.dk
Gentofte PLO-Gentofte Lis Andersen lis_andersen(at)pma.dk
Gladsaxe PLO-Gladsaxe Stina Molander stinamolander(at)yahoo.com
Glostrup PLO-Glostrup Filip Achen filip(at)almenlaege.dk
Gribskov PLO-Gribskov Lars J. Hansen l.j.hansen(at)dadlnet.dk
Halsnæs PLO-Halsnæs Christina Andersen call(at)dadlnet.dk
Helsingør PLO-Helsingør Mikael Birch mikaelbirchaps(at)dadlnet.dk
Herlev PLO-Herlev Mads Grarup madsgrarup(at)hotmail.com
Hillerød PLO-Hillerød Alexander von Wallfeld von.wallfeld(at)dadlnet.dk
Hvidovre PLO-Hvidovre Annette Kjærsgård a.kjaersgaard(at)dadlnet.dk
Høje-Taastrup PLO-Høje-Taastrup Anne-Mette Norgreen norgreen(at)dadlnet.dk
Hørsholm PLO-Hørsholm Pia Kabrit pia_kabrit(at)hotmail.com
Ishøj PLO-Ishøj Thomas Birk Kristiansen thomasbirk(at)dadlnet.dk
København PLO-København, se også www.plo-kbh.dk Jan Værnet vaernet(at)dadlnet.dk
Lyngby-Taarbæk PLO-Lyngby-Taarbæk Kaare Rossel rossel(at)dadlnet.dk
Rudersdal PLO-Rudersdal Lone Jørgensen lonejor(at)hotmail.com
Rødovre PLO-Rødovre Sara Katrine Moltke sara_moltke(at)hotmail.com
Tårnby PLO-Dragør-Tårnby Annette Kristjansen kristjansen(at)dadlnet.dk
Vallensbæk PLO-Vallensbæk Mette Heerfordt bme(at)dadlnet.dk


Opdateret 27.09.2018 Annemette Vindelev